Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri (Anket Başına 15 TL)

Anket doldurarak para kazanmak, inanılmaz popüler, hızlı ve kolay bir yoldur.

Büyük şirketler pazar araştırması için her yıl milyarlarca dolar harcıyor. Şimdi bunu avantaja çevirme zamanı.

Ürünler veya reklamlar hakkında düşüncelerinizi söyleyerek nakit para, alışveriş çekleri veya farklı ödüller kazanabilirsiniz.

Biraz para kazanmak için düşüncelerinizi söylemekten daha kolay ne olabilir ki?

Doldurduğunuz anketler için belli bir miktar gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bunu istediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde yapabilirsiniz.

Fikirleriniz karşılığında para kazanmak, hiçbir özel yetenek gerektirmeyen herkesin yapabileceği kadar basit bir iştir.

Ayrıca, anketlere katılmak, yasal ve herhangi bir harcama yapmadan para kazanmanın en kolay yoludur.

İşlem kolay %100 ÜCRETSİZ!

 1. Kayıt olun (telefon veya bilgisayar ile): En yüksek ödeme yapan anket siteleri aşağıda sıralı olarak verilmiştir.
 2. Anket cevaplayın: E-posta ile düzenli anket davetleri alın.
 3. Para kazanın: Cevapladığınız her anket için nakit para, alışveriş çekleri ve daha fazlasını kazanın.

Not: Herhangi bir yasal yaptırım yoktur. İstediğiniz sayıda ankete katılabilir ve dilediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.

Tavsiye: En az 3 anket paneline kaydolarak ödül kazanma şansınızı arttırabilirsiniz!

2022’de anket doldurarak para kazanmak için en iyi anket siteleri:

 • YouGov TR » BURADAN kaydol (sadece 55 yaş ve üzeri).
 • Survey Pago TR » BURADAN kaydol.
 • MarketAgent TR » BURADAN kaydol.
 • Myiyo TR » BURADAN kaydol.
 • Life Points
 • Toluna
 • Panel Station
 • ySense
 • i-Say
 • Fikir Pazarı

Not: Kayıt olduğunuz anket siteleri tarafından E-mail adresinize gönderilen bağlantıya tıklayarak hesabınızı onaylayın.

En iyi ödeyen siteleri nasıl seçtik?

Bu kadar çok seçenek varken, hangi sitelerin katılmaya değer olduğunu bilmek zor. En popüler olanlara göz attık ve hangi siteleri önereceğimize karar vermek için bu üç önemli kategoriyi inceledik:

 • Güvenirlik. Anket panellerini seçerken güven bir numaralı önceliğimizdi. En iyileri belirlemek için, ödemeleri zamanında yapanları ve olumlu kullanıcı yorumlarına sahip olanları tercih ettik.
 • Fırsat sayısı. Bir anket şirketinin yorumlarını okurken, mevcut fırsatların sayısından bahsedenleri aradık. Ödül kazanmak için sınırlı fırsatlar sunan siteleri önermek istemedik.
 • Gelir potansiyeli. Şirketlerin, anketlere ayırdığınız zaman için ne kadar iyi ödeme yaptığını anlamaya çalıştık. Bunu, ne kadar ödediklerini görmek için yorumları okuyarak ve test ederek yaptık.

Nasıl kayıt olurum?

#1 Katılmak hızlı ve kolaydır! Yukarıdaki “buradan kaydol“a tıklamanız yeterlidir. Kaydınızı ücretsiz olarak tamamlamak için karşınıza çıkan sayfadaki formu doldurun.

#2 Anket şirketlerinden aboneliğinizi onaylamanızı isteyen e-postalar alacaksınız. Onaylamak için talimatları takip edin!

#3 Bundan böyle, anketler için e-posta yoluyla davetiyeler alacaksınız. İstediğiniz kadar ankete katılın ve her biri için ödül kazanın!

#4 Davet e-postası, anketin ne kadar zaman alacağı ve sunulacak ödüllerin detaylarından oluşur. Eğer ödül sizi tatmin ediyorsa, bir sonraki işlem için ”Ankete başla” bağlantısını tıklamanız yeterli.

Anketle para kazanmak gerçek mi?

Dürüst olmak gerekirse, ilk karşılaştığımda sahtekarlık olduğunu düşündüm. Ama bu işin temelini araştırdığımda yanıldığımı anladım.

Her şeyden önce size bir soru sorayım.

Sadece fikirlerinizi paylaştığınız için neden birisi size para ödesin?

Pazar araştırmasının değerini anlayana kadar bunu merak etmeye devam ettim.

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, müşteri ihtiyaçlarını belirlemek, pazar boşluklarını bulmak ve yeni ürünler sunmak için her yıl pazar araştırmasına milyarlarca dolar harcıyor.

Bu yatırımdan elde ettikleri fikirler, rakiplerinin önüne geçmelerine, müşteri tabanlarını korumalarına ve pazar paylarını genişletmelerine olanak tanır.

Bu, işlerinin ve büyüme stratejilerinin önemli bir parçasıdır.

Fikrinizin parasal bir değeri olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak araştırmacıların online anketlerden çıkardıkları pazarlama bilgileri, her büyüklükteki işletme için paha biçilemez.

Onlara yön verir, geleceği tahmin etmelerine ve rakiplerinin önüne geçmek için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olur.

Anket siteleri nasıl çalışır?

Her şeyden önce, hemen hemen tüm şirketlerin bilinçli kararlar almak için tüketici verilere ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ancak çoğu şirket, kendi başına anket yapmaz.

Bunun yerine, yalnızca anketleri yürütme ve yönetme deneyimine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu tür çalışmalardan eyleme geçirilebilir stratejiler elde etmeyi bilen lider pazar araştırma şirketleri (anket siteleri) ile ortak çalışırlar.

Amaçlarına bağlı olarak hedef kitleyi belirler ve anket sorularını geliştirirler.

Ardından, anket siteleri,  ideal katılımcı profillerine uyan üyelerine e-posta yoluyla anket davetleri gönderir.

Üyeler, anketi yönergelere uygun olarak cevapladıklarında, anket siteleri ücreti hesaplarına işler.

Pazar araştırması nedir?

İş dünyasında, test edilmemiş bir fikir kötü bir fikirdir. Şirketler, bir ürünü tasarlamak, üretmek ve pazarlamak için milyonlarca dolar harcamadan önce, tüketicilerin ürünleri satın almak istediğinden emin olmak istiyor. Bu sürece pazar araştırması denir.

Pazar araştırması büyük bir iştir. Büyük şirketler her yıl AR-GE çalışmalarına, ürün testlerine ve anketlere milyarlarca dolar harcıyor.

Hepsi hangi logonun en çekici olduğunu, hangi patates cipsinin lezzetinin bağımlılık yaptığını veya tüketicilerin ne tür harcamalar yapmaya istekli olduğunu belirleme çabasında.

Günümüzde pazar araştırması yapmak isteyen milyonlarca şirket, anket siteleri ile çalışıyor. Ve anket panelleri, tüketicilerin anketlere katılması için onlara ödüller sunuyor.

Ayda kaç anket daveti alabilirim?

Aldığınız anket sayısı profilinize bağlıdır. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız daha fazla anket almanıza vesile olur. Bunun nedeni ise, anketlerin genellikle bireylerin sahip olduğu demografik bilgilere uygun şekilde gönderilmesidir.

Aldığınız anket sayısını artırmanın en iyi yolu, tüm sitelere katılmak ve her sitedeki profilinizi tamamlamaktır. Kısacası, anket panelleri hakkınızda ne kadar fazla ayrıntıya sahip olursa, o derece iyi.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Evet, detaylarınız güvende. Bilgileriniz üçüncü kişilerle sizin izniniz olmaksızın paylaşılmaz ve sadece kayıt olduğunuz anket siteleri tarafından bilinir.

Bu sayfada web adresini verdiğimiz her bir anket panelini test ederek listeye alıyoruz.

Sözleşme yapmak gerekiyor mu?

Hayır. Anketlere katılmak için bağlayıcı herhangi bir sözleşme yapmanıza gerek yoktur. Anket panelleri size hiçbir şekilde yasal bir yaptırım uygulayamaz.

Ayrıca istediğiniz taktirde hemen üyelikten çıkmanız mümkün. Size E-postayla gönderilen davetlerin en alt kısmında bulunan ”Aboneliği iptal et” linkine tıklamanız yeterli.

Ne kadar kazanabilirim?

Kaç anket doldurduğunuz, ne kadar tutarlı olduğunuz ve demografik bilgileriniz gibi kazancınızı etkileyen birçok faktör vardır.

Çoğu anket, zamanınızın 10 ila 20 dakikası için 3 ila 15 TL arasında ödeme yapar. 5 dolara kadar ödeme yapan anketler var, ancak bunlar nadirdir. Zamanınızı akıllıca harcarsanız, potansiyel olarak ayda 750 TL’den fazla kazanabilirsiniz.

Yaş sınırı var mı?

Genelde alt yaş limiti 16 olmasına rağmen, bazı anket firmaları bunu 14 olarak belirlemiştir.

Zaman ayırmaya değer mi?

Ne tür bir zaman kullanıldığına bağlı. Sosyal medyada dolaşmak için kullandığınız zamanı, anket doldurmak için kullanmayı planlıyorsanız, kesinlikle zaman ayırmaya değer.

İşinizden ayrılmayı planlıyorsanız, o zaman yapmayın. Alacağınız yetersiz kazanç, asgari ücretli bir işe bile denk gelmeyecek.

Ne tür sorular soruluyor?

Anket soruları, başlıca yaşam tarzı ve ürünler olmak üzere kategoriye bölünmüştür. Yaşam tarzı soru türleri, yaşınız, ne sıklıkta egzersiz yaptığınız veya evcil hayvanınız olup olmadığı gibi kişisel yaşamınızı açıklamanızı gerektirir.

Bir otomobiliniz var mı, kullandığınız telefonun markası nedir, kahvenizi nereden alıyorsunuz, bulaşık deterjanı veya şampuan olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz gibi ürün soruları daha çoktur.

Kısacası, sorular basittir ve yanlış cevap yoktur. Mümkün olduğu kadar dürüst olmanız yeterli.

Tüm anketlere cevap vermek zorunda mıyım?

Eğer daha fazla nakit para veya ödül istiyorsanız size gönderilen anketleri geri çevirmek kayıp anlamına gelir. Fakat kesinlikle her anket davetine yanıt vermek zorunda değilsiniz.

Ödüller nasıl hesaplanıyor?

Tipik anketlerin tamamlanması 10 ile 30 dakika sürer. Uzun anketler daha fazla zaman aldığı için teklif edilen ödül daha yüksek oluyor. Ayrıca teklif edilen ödüller, sizi anketlere davet etmek için gönderilen E-posta da açıkça belirtiliyor.

Ödeme yapmam gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır. Biz ya da tavsiye ettiğimiz anket şirketleri sizden hiç bir zaman para talep etmeyiz.

Her zaman tüm kontrol sizin elinizdedir ve herhangi bir mecburiyet altında değilsiniz. Biz yalnızca en güvenilir anket siteleri ile çalışmanız için sürekli araştırma yapıyoruz.

Anket siteleri nasıl ödeme yapıyor?

Nakit ödeme yapan Türkçe anket siteleri genelde banka havalesi veya Wise ile ödeme yapıyor. Alışveriş çeki verenler ise e-posta yoluyla iletiyor. Ayrıca her bir anket sitesi, ne tür ödüller verdiğini kendi web sayfasında açıkça belirtiyor.

2022’de anketlerden daha fazla kazanmak için ipuçları

Online anketler işi sizi bir milyoner yapmasa da, aşağıda belirtilen ipuçlarını izleyerek daha fazla gelir elde etmek mümkün.

Doğru ipuçlarıyla anketleri yanıtlamak için harcadığınız zamanı daha verimli kullanabilir, anketlerden en iyi şekilde yararlanabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Birden fazla anket sitesine kaydolun

Anketlerden para kazanmak için yüzlerce anket sitesine kaydolmak zorunda değilsiniz. Fakat her ay düzenli ve makul miktarda gelir elde etmek için olabildiğince çok anket paneline katılmanız gerekir.

Sonuçta belirli bir anket konusu için uygun bir hedef kitle olmayabilirsiniz ve tüm siteler size mevcut her anket için davet göndermeyecektir. Bu nedenle, anket işini daha verimli hale getirmek için birkaç siteye kaydolmak iyi bir fikirdir.

Profilinizi eksiksiz doldurun

Her anket sitesinde kişisel profilinizi tamamlamanız, şirketin sizi ilgili tekliflerle eşleştirmesini sağlar. Ayrıca, daha fazla teklife uygun olmak için kişisel profilinizi düzenli olarak güncellemek en iyisidir. Kendinizi yeni veya farklı anketler için uygun konuma getirirsiniz.

E-postanızı daha sık kontrol edin

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra yapılacak bir sonraki şey, e-posta hesabınızı sık sık kontrol etmektir. Anket siteleri size birçok davet göndermiş olabilir, en iyi ödülleri almak için mümkün olan tüm tekliflerle cevap vermeniz gerekir.

Ayrıca, ödüllü bir anketle ilgili bir e-posta bildiriminiz varsa, bağlantıya en kısa zamanda tıklayarak ankete katılmanız gerekir. Çünkü bazı anketler kısa sürede hedeflenen kişi sayısına ulaşarak kapanıyor.

İlk önce en yüksek ödeyen anketleri yapın

Birden fazla anket sitesine kaydolursanız, aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce anket alabilirsiniz. Bir ankete başlamadan önce saat başına kazancınızı tahmin etmek için birkaç dakikanızı ayırın. İlk önce en yüksek ödeme yapan fırsatları seçerek daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Yeterli zamanı ayırın

Ciddi ve dürüst bir anket katılımcıysanız muhtemelen daha fazla anket alacaksınız. Tipik olarak, birçok anket sitesi gerçek cevapları belirleyebilir. Bu nedenle, yeterli zaman ayırmayıp rastgele yanıtlarsanız, bazı anket panelleri sizi diskalifiye edebilir.

Bu nedenle, çalıştığınız her anket panelinden tam olarak yararlanmak için, yanıtlarınızı vermeden önce soruları dikkatlice okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun. Ne kadar dürüst yanıt verirseniz, o kadar çok anket gelir.

Mümkün olduğunca çok anket doldurun

Düzenli gelir için size sunulan her teklifi değerlendirmeye çalışın. Anketleri cevaplamanız için size çeşitli fırsatlar sunulacak ve her gün birkaç tane fazla yapmak daha fazla kazanç elde etmenin en iyi yolu olabilir.

Bu nedenle, olabildiğince çok online anketi yanıtlamak için zaman ayırmaktan çekinmeyin, böylece ileride tutarlı bir gelir akışına sahip olursunuz.

Anketi bitirdiğinizden emin olun

Bu adım açık gibi görünse de, üzerinde çalıştığınız anketin tamamlandığından emin olmalısınız. Yanıtlarınızı verdikten sonra, onay sayfasını görene kadar siteden hızlı bir şekilde ayrılmayın. Bunu yaparak anketin tamamlandığından emin olabilirsiniz.

Anketle para kazanmanın artıları / eksileri

Artıları

1# Yaşı tutan herkes anketlere katılabilir. Yapmanız gereken basit kurallara uyarak Türkçe anketlere cevap vermektir.

2# Fazla zaman almaz; aadece beş dakika içinde bir anketi yapabilirsiniz. Günde birkaç saatten daha az bir sürede biraz para kazanabilirsiniz.

3# Herhangi bir anket sitesine üye olmaya çalıştığınızda sözleşme gerekmez. Yapmanız gereken sadece kayıt formunu doldurmak, profil anketlerini tamamlamak ve daha sonra anket almaya başlayabilirsiniz.

4# İnternete bağlı bir bilgisayar veya telefona sahip olan herkes istediği yerde, istediği saatte anketle para kazanma şansına sahiptir. Normal işinize engel teşkil etmez.

5# Emekli, ev kadını, öğrenci, çalışan veya daha fazla kazanmak isteyen herhangi biri için idealdir.

6# Ödüllü anketlerle kendi patronunuz sizsiniz. Yanıtlamak için anket sayısı ve cevaplamak için harcadığınız zaman hakkında karar verirsiniz. İyi bir anket katılımcısı olmanın size çok fazla özgürlük sağladığını unutmayın.

7# Ödüllü anketlerle ilgili en iyi şeylerden biri, ücretsiz olarak katılabilmeniz. Bu, bu işin herhangi bir risk teşkil etmediği anlamına gelir.

8# Herhangi bir yükümlülüğünüz veya çalışma saatiniz yok. Bu tür bir anket sitesine katılarak, minimum anket sayısı veya aylık çalışma süresi gibi bir yükümlülüğünüz yoktur.

Eksileri

1# Nakit yerine farklı ödeme şekilleri de vardır. Bazı şirketler, anketlerine katılmanız karşılığında alışveriş çekleri veya farklı ödüller sunmaktadır. Her ne kadar kötü olmasa da amacınız para kazanmak olduğu için yine de nakit daha cazip gelir.

2# Anketlerin bazılarında yer kısıtlamaları vardır. Bazı şirketler, anketlerini cevaplamaları için belirli bir şehirde yaşayan bir grup insanı isteyebilir.

3# Zengin olmayacaksınız. Ne yazık ki, bir aydan daha kısa sürede sizi çok zengin edeceğini söyleyen dolandırıcılar var. Onlar sadece bir miktar para kazanmak için bir araçtır.

4# Anket cevaplamak çok eğlenceli veya ilginç değildir. Bu yüzden uzun anketleri doldurmak bazen sıkıcı olabiliyor.

5# Çok sayıda anket sitesine katılırsanız her gün çok sayıda e-posta alırsınız. Fakat bunun için kolay bir çözüm var. Bu tür sitelere kaydolmak için yeni bir e-posta adresi oluşturmanız yeterlidir. Böylece özel e-posta adresinizde fazla yığılma olmaz.

Beklentilerinizi gerçekçi tutun

Anketle kazanmak, evde veya hareket halindeyken yapması kolay bir bir ek uğraştır. Demografik bilgilerinizi paylaşmaktan rahatsızsanız veya çok para kazanmak istiyorsanız, farklı bir seçenek düşünmelisiniz.

Online anketleri denemek istiyorsanız, ne kadar kazanacağınız konusunda gerçekçi olun (ayda 750 TL kadar). Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için zamanınızı akıllıca yönetin, en iyi fırsatları elde etmek için birden fazla siteye kaydolun.

İnternetten para kazanmanın daha iyi yolları olsa da, çoğu anket yapmaktan daha fazla beceri, eğitim ve zaman gerektirecektir.

Sonuç

Sonuç olarak, anketlerden para kazanmak çok kolaydır. Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için miktar ve kalite önemli bir rol oynar.

En az çabayla gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için günlük hayatınıza kolayca entegre edebileceğiniz birden fazla güvenilir anket sitesine kaydolduğunuzdan emin olun.

Amacımız, adil hizmet veren Türkçe anket sitelerini bulmak ve hepsini size ücretsiz olarak sunmaktır. Webliyo.net için önemli olan anket cevaplayarak para kazanmak isteyenler ile pazar araştırması yapan bu şirketleri bir araya getirmektir.

Not: Yukarıdaki anket firmaları arasında bir bağ yoktur. Her biri bağımsız olup, anketlere katılmanız karşılığında size farklı ödüller teklif edebilirler.

Son güncelleme: 27 Aralık 2021